Posted on

Popularnym jest, że firma sprzątająca umawiana jest do sprzątania urzędów, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Zazwyczaj możemy się spotkać z chęcią zaangażowania takiej firmy w momencie kiedy najemcy wynoszą się z lokalu i nie chce im się sprzątać, albo już się wyprowadzili i pozostawili syf, a właściciel nie ma ochoty sprzątać sam. W ostatnim czasie coraz popularniejsze jest zatrudnianie firmy do sprzątania do zwykłych mieszkań lub domów, w momencie kiedy lokatorzy nie mają czasu albo motywacji, a mają środki na firmę sprzątającą. Jak odbywa się taka usługa? Ile płaci się za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Co składa się na cenę firmy sprzątającej?

Cena sprzątania domów i biur jest uzależniona od wielkości firmy, która będzie wykonawcą. Koszty znalezienia jednej osoby, która pracuje jako sprzątaczka będą mniejsze od dużej firmy zatrudniającej kilkanaście lub kilkadziesiąt ludzi. Następna sprawa, od której jest zależna cena usługi to czy będziemy wynajmować osobę do posprzątania jednorazowo, czy regularnie, dla przykładu raz na dwa tygodnie.

Następny aspekt to lokalizacja – odmienne koszta sprzątania mieszkań będą w Gdańsku niż w małym mieście. Ważne jest też czy Twoja przestrzeń do sprzątania jest w centrum miasta, czy na obrzeżach.

Dodatkowo niezmiernie istotna jest wielkość sprzątanego mieszkania i jego stan. Zdecydowanie więcej czasu pochłonie sprzątanie 3 piętrowego budynku niż 40m mieszkanka. W konsekwencji – im więcej czasu zajmuje praca tym droższa jest usługa. Identycznie jest z ilością brudu i naszymi oczekiwaniami co do posprzątania. Jeżeli planujemy odkurzania, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to mało czasu. Jeżeli natomiast chcemy aby umyć wszystkie okna, fugi i szafki, albo żeby wysprzątać mieszkanie po remoncie – będziemy musieli wyłożyć na to więcej.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań, a jak biur?

Sam przebieg sprzątania wygląda zazwyczaj identycznie, może się różnić kosztem, czasem trwania a także ilością osób sprzątających. Przy sprzątaniu niewielkiego lokalu wystarczy jedna osoba, biura przeważnie mają wielkie powierzchnie i jeżeli miałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to bardzo dużo czasu. W ten sposób w korporacjach przeważnie wymaga się więcej niż jedną osobę. Różnić może się również obszar działań – w domu bardziej zależy nam na starciu kurzu z szafek, albo wstawieniu prania, a kolejno wyprasowaniu go, kiedy w firmach istotniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyniesienie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Koszt definitywnie zmienia się w zależności od tego, czego potrzebujesz, od wielkości miejsca do posprzątania i z jaką częstotliwością konieczne będzie wykonywanie tego. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku oraz Gdyni mogą przedstawiać ceny za czas pracy albo za wielkość pomieszczenia. Za wysprzątanie kawalerki powinieneś się spodziewać kosztu w granicach 120-150 zł. Jeżeli Twój apartament jest większy i ma więcej niż 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie zwiększy się nawet do 250-270 zł. Jeśli pragniesz, żeby dodatkowo zostały umyte okna, dolicz do tej ceny większą kwotę. Przynajmniej 30 zł więcej zapłacisz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeżeli okna mają niestandardową wielkość, albo chcesz aby umyte były okna balkonowe, to możesz doliczyć jeszcze przynajmniej 40zł. W sytuacji kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego należy liczyć się z jeszcze większą kwotą – minimum 100-150 zł więcej może Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Właściciele biur zapłacą za sprzątanie zdecydowanie najwięcej. Koszt tego świadczenia w Gdańsku i Gdyni to przynajmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Pamiętaj, że wymienione tutaj ceny są niezobowiązujące. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni z pewnością odnajdziesz taką, która zaoferuje Ci świetną stawkę. Jedną z polecanych firm w Trójmieście jest cleanness.pl – sprzątanie biur.