Posted on

Zakup najlepszych drzwi nie jest prosty. Bardzo często wybierane są drzwi z drewna – szczególnie firmy Porta oraz DRE. Żeby jednak drzwi były odpowiednio dopasowane, przy ich wybieraniu należy wziąć pod uwagę parę najważniejszych kwestii. Jak wybrać drzwi drewniane? Który typ i firma będą najlepsze? 

Partnerem dzisiejszego wpisu jest dystrybutor Green Step – sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Drzwi z przylgą czy bez – czym się różnią?

Aby lepiej zrozumieć różnicę, na początku warto dowiedzieć się czym jest przylga. W tym celu wystarczy spojrzeć na boczną krawędź drzwi – przylga to niewielki uskok. W drzwiach przylgowych uskok nachodzi na ościeżnice i nie jest widoczny. Tego typu drzwi mają typowy wygląd, a także widoczne zawiasy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w większości wnętrz. Z kolei drzwi przylgowe razem z ościeżnicą tworzą równą powierzchnię. Wyglądają bardzo nowocześnie i minimalistycznie. Co więcej, wizualnie zwiększają przestrzeń, z tego powodu są wybierane na niewielkie powierzchnie.

Dla kogo drzwi pełne, a dla kogo przeszklone?

Na rynku można znaleźć dwa typy drzwi – pełne i przeszklone. Z całą pewnością drzwi przeszklone będą prezentować się zdecydowanie lżej i dostarczą światło do wnętrza, dlatego warto je wybierać szczególnie w niewielkich przestrzeniach. Drzwi z szybą świetnie sprawdzają się choćby w większym salonie lub łazience. Z drugiej pełne drzwi zapewnią lepszą prywatność – z tych względów wybiera się je przede wszystkim do sypialni. Oprócz tego pełne drzwi zapewniają świetną izolację przed dźwiękiem i temperaturą.

Drwi drewniane – gatunki drewna

Na rynku można znaleźć nie tylko rozmaite typy drzwi z drewna, ale też mnóstwo wersji drewna. Jak wybrać odpowiedni?

Drzwi dębowe

Drzwi dębowe to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Charakteryzują się szczególnie dużą wytrzymałością – to rozwiązanie na wiele lat. Drzwi z dębu mogą dosyć dużo kosztować, jednak jest to związane z ich najwyższą jakością.

Drzwi olchowe

Drewno olchowe nie jest ciężkie – drzwi będą przede wszystkim łatwe w transporcie. Lepiej jest stosować je we wnętrzach, gdzie nie jest miało kontaktu z wilgocią. Drzwi olchowe wyróżniają się estetycznym, ciepłym kolorem, który świetnie współgra z wystrojem wnętrza.

Drewno sosnowe

Drzwi z sosny są wyjątkowo uniwersalne. Jest to nie tylko stosunkowo tanie, ale i łatwe do obróbki drewno. Drzwi bardzo często są malowane, pożądany kolor, ale również, żeby uchronić je przed wilgocią.

Jak wybrać dobrą firmę?

Przy wyborze dobrych drzwi nie należy pomijać ich firmy DRE i Porta. Warto kupować jedynie od renomowanych producentów – dobrym przykładem będą marki Porta oraz DRE. Obydwie wyróżniają się przede wszystkim dbałością nawet o drobne szczegóły, ugruntowaną pozycją na rynku i olbrzymim doświadczeniem. Dzięki temu można spodziewać się jedynie produktów wysokiej jakości oraz fachowej obsługi klienta.