Posted on

Kiedy spędzasz dużo czasu w firmie, w ciepłej porze może to być to duże wyzwanie. Chyba że zainstalowana została w nim klimatyzacja, która zapewni spokój każdemu z pracowników. Na produktywność zatrudnionych osób niebotyczne działanie mają czynniki zewnętrzne. Może stać się tak, że prędkość czynności przeraźliwie spadnie, kiedy będą oni postawieni w sytuacji działania w zbyt niskiej bądź zbyt wysokiej temperaturze. Jeśli rozważasz nad montażem klimatyzacji do biura, ważne, żebyś pomyślał o paru sprawach.

Partnerem wpisu jest greentechklima.pl – fachowcy w zakresie montażu klimatyzacji na obszarze województwa Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Brodnicy. 

Komfort dla twoich pracowników

Klimatyzacja powinna być w stanie stworzyć dobre środowisko dla pracujących w nim osób. Pracownicy będą czuli się znużeni, zdenerwowani i chorzy, jeżeli zmuszeni pracować w bardzo gorących lub bardzo zimnych warunkach. Uczucie niskiego poziomu energii nie pozwoli im rzeczywiście skoncentrować się na pracy. Klimatyzacja pozwoli wrócić do optymalnego tempa pracy i pomyślnych wyników normując temperaturę w biurze w komfortowych granicach. 

Gdy w biurze jest za zimno

W momencie gdy pracownicy Twojego biura muszą przebywać w skrajnie niskich temperaturach, będą cierpieć z powodu objawów takich jak suchość oczu, choroby dróg oddechowych, jak też kłopoty ze skórą.

Skutki zbyt wysokiej temperatury

Gdy zaś przyjdzie im pracować w gorącym otoczeniu, wystąpią objawy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, zwiększone wytwarzanie potu i udar cieplny.

_____

Klimatyzator, na który zdecydujesz się do biura, musi być w stanie ciągle trzymać właściwą temperaturę w pomieszczeniu, aby uniknąć kłopotów zdrowotnych spowodowanych pracą w złych warunkach cieplnych. Na wiosnę powinien także być w stanie neutralizować pyłki, które w innym wypadku mogą powodować podrażnienie nosa, skóry, oczu.

Zakup klimatyzatora – o czym pamiętać?

Decydując się na klimatyzację do własnego biura, możesz trafić na jednostki klimatyzacji o zróżnicowanej efektywności i klasie energetycznej. Powinieneś kupić taki, który będzie odpowiadał wymaganiom Twojego pomieszczenia. Trzeba dopasować rodzaj i siłę klimatyzacji zależnie od metrażu biura, które będzie klimatyzowane i zakresu temperatury powietrza.

Wszelkie urządzenia klimatyzacyjne posiadają obecnie ocenę efektywności energetycznej, czyli popularnie znane klasy. Zostają oznaczane literami między G a A (w klasie A powstały 3 uzupełniające warianty – A+, A++, A+++). Kategoria A odpowiada najniższemu zużyciu energetycznemu, a więc jest najbardziej ekonomiczna.

Nie musisz przejmować się, że klimatyzacja źle wpłynie na twój budżet a także znacznie powiększy rachunki za energię, Klimatyzacja o stosownej wydajności energetycznej nie przyczyni się do strat. Musisz także wziąć pod uwagę różne funkcje, takie jak szybkość obrotów wentylatora, cyfrowy system kontroli temperatury oraz system konfiguracji uśpienia.

Wszystkie te dodatki będą pomocne w zredukowaniu zużycia prądu, ale nie tylko, są one bardzo przydatne podczas regularnego korzystania z klimatyzacji oraz dają możliwość jeszcze lepiej spersonalizować działanie klimatyzacji do potrzeb Twojego biura.