Posted on

Kiedy razem z nadejściem lata komfort pracy w biurze znacząco spada, a w domu ciężko nam odpocząć, warto pomyśleć o zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Wraz z coraz większym wzięciem na urządzenia klimatyzacyjne namnożyło się dookoła tego tematu wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś skonfronujemy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje dzięki uprzejmości firmy clim-rem.pl.

Klimatyzacja a wzrost rachunków

Jeśli obawiamy się , że nasz budżet domowy ucierpi, warto rozpatrzyć klasyfikację zużycia energii. Najlepsze urządzenia chłodnicze oferują klasę A+++. Nowe klimatyzatory z inwerterem dostępne w Żyrardowie wykorzystują o 30% mniej energii niż popularne urządzenia. W ofercie dostępne są również urządzenia klimatyzacyjne z funkcją automatycznego zmieniania trybu pracy, dzięki czemu nie będziemy się zamartwiać dużymi rachunkami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja przepisowo eksploatowana nie ma negatywnego wpływu na nasze samopoczucie. Ponadto dostępne modele oferują system filtrowania powietrza, za co w szczególności nam podziękują alergicy. Żeby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o corocznym przeglądzie naszego sprzętu. Warto to powierzyć to dobrej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się komfortowo, temperatura w pokoju nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Głośna praca klimatyzatorów 

Kilkanaście lat temu urządzenia klimatyzacyjne rzeczywiście były bardzo hałaśliwe, ale od tamtej pory wiele się poprawiło. Producenci istotnie dopracowali swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki kształtu wentylatora potrafią pracować z głośnością mniejszą niż szept. Dane o głośności pracy możemy też wyczytać z naklejki energetycznej na urządzeniu lub dopytać fachowca.