Posted on

Panele winylowe to nowy produkt na rynku w naszym kraju. Duża ilość osób może posiadać złe skojarzenia, kiedy widzi nazwę panele winylowe. Zapewne ma wtedy przed oczami produkty z minionej epoki, które kojarzone były z niskim standardem wykończenia. Współczesne panele winylowe to natomiast coś zgoła innego. Gdańsk to miejsce, w którym to rozwiązanie staje się coraz bardziej powszechne. Dziś zaprezentujemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i w jakich miejscach można je zastosować.

Właściwości paneli winylowych

Panele winylowe są złożone zwykle z czterech warstw, z czego górna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy górnej znajduje się powłoka z wydrukiem wzoru podłogi – najczęściej jest to naśladowanie drewna. W następnej kolejności jest rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość panele winylowe świetnie sprawdzą się w budynkach intensywnie eksploatowanych. Z reguły stosuje się je w bibliotekach, pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak ogromną renomą. Ze względu na swoje doskonałe właściwości i odpowiednią cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Pośród najistotniejszych zalet podłóg winylowych możemy wyróżnić:

Wiele wzorów

W tym momencie na rynku znajduje się tak wiele typów podłóg winylowych, że na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie, poza standardowymi, drewnianymi imitacjami znajdziemy także takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Ciche użytkowanie

Właściwości akustyczne paneli winylowych są szczególnie sprzyjające, panele tłumią pogłos, który tworzy się podczas chodzenia.

Łatwy montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, szczególnie te elastyczne; większość z nich montuje się poprzez system bezklejowy, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

*****************

Czy panele winylowe to odpowiedni wybór? Według naszego doświadczenia zdecydowanie – tak. Przejrzyj okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy ogólnie w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego domu.

Źródło informacji: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/